Mūsų Aktualijos

Alvito Šv. Onos bažnyčia

Alvito Šv. Onos bažnyčia

Alvito Šv. Onos bažnyčia yra įdomi savo istorija. Pirmoji medinė bažnyčia įkurta 1617 m. karaliaus Zigmanto Vazos fundacijos aktu. Per savo gyvavimo laiką ji ne kartą buvo perstatyta, medinės sienos keitėsi  į mūrines. Mūrinė bažnyčia atstatyta 1824 m., tačiau per Antrąjį pasaulinį karą (1944 m. ) – bažnyčia buvo sugriauta.

Viltis vėl ją turėti sužibo kai 2006 m. rugsėjo 25 d. Vilkaviškio vyskupas R. Norvila pasirašė dekretą leisti atstatyti Šv. Onos bažnyčią Alvite. Statybos darbai prasidėjo 2009 m., bet dėl finansinių sunkumų statybvietėje nevyko darbai. Darbai atsinaujino kai UAB Archis ėmėsi bažnyčios projektavimo ir statybos darbų.

Bažnyčia suplanuota  naujoviška, moderni, o jos forma siejasi su religiniu sakralumu.

Bažnyčios pastato fasado apdailai naudojamos raudonos keraminės plytos, kurios įrengiamos naudojant „BAUT“ sistemą. Kaip ir vykdant bet kokį statybos projektą susiduriama su tam tikrais iššūkiais, taip ir šitas buvo ne išimtis. Jau ruošiant konstrukcijų projektą reikėjo viską nuodugniai apgalvoti ir pasirinkti fasado elementų tvirtinimo vietas. Tuo tikslu, visu pastato perimetru buvo įrengti gelžbetoniai ruožai, prie kurių numatyta tvirtinti BAUT gembines pakabas. Galutiniame rezultate, fasado vientisumas džiugina akį ir visiškai atspindi bažnyčios dvasią.

Pasak Vilkaviškio rajono mero A. Neiberkos, Alvito bažnyčia būsianti viso regiono puošmena –  ne tik kaip religinis, bet ir kaip kultūrinis traukos objektas.

Architektas  Vilius Urbonas

Statytojas – UAB Mureka, UAB Archis