Mūsų Aktualijos

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos rekonstrukcija

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos rekonstrukcija

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos istoriniame pastate, Vilniaus centre, atlikta rekonstrukcija. Rekonstrukcijos metu buvo nugriautas knygų saugyklos pastatas, kuris prie pagrindinio 1885-ų m. statybos bibliotekos pastato buvo pristatytas 1972 m.

Pagrindinio fasado siena buvo įdomi plytų dėjimo būdu ir reljefu. Kampu sumūryti sienų fragmentai ir iš šonų esantys be perrišimo įrengti stulpai – suteikė fasadui išskirtinumo. Tuo pačiu, puikiai įsiliejo į bendrą istorinio pastato koncepciją.

Siekiant atkurti originalius fasadus, buvo parengtas apdailos mūro projektas. Fasado atstatymui buvo panaudotos BAUT gembės. Į laikančias konstrukcijas, kas aukštą, buvo sumontuotos ištisinės gembinių pakabų eilės, dalinančios fasadą į atskirus ruožus, fragmentus. Ant jų buvo įrengtas apdailos mūras. Kad gembinių pakabų nesimatytų, panaudojus BAUT elementus, mūras buvo įrengtas žemiau pakabų lygio. Šio metodo dėka knygų saugyklos pagrindinis fasadas įgavo originalią pirminę išvaizdą, o kokybiška fasado konstrukcija atitinka visus šilumos ir garso izoliacijos reikalavimus.


Projektuotojas – „Archinova“

Statytojas – „Panevėžio statybos trestas“ (PST)